Megmagyarázhatatlan vonzódás fűz ezekhez a pici kagyló formájú sütikhez. Ahhoz képest, hogy igazából semmi különös nincs benne, gyakolatilag egy narancshéjjal illatossá tett vajas piskótáról van szó, mégis ezek a kívül ropogós, belül puha gyönyörű kis falatok igazán nagy kedvenceim.
A héten az óvodai farsangra kellett sütnöm valamit, és mivel a "kagylósüti" a gyerekeimnek is nagy kedvence (bármennyit meg tudnak enni belőle), így erre esett a választás. Munka gyakrolatilag 5 percnyi van vele, utána pihen a hűtőben, belekanalazom a formába, pillanatok alatt megsül és már kész is.
Igazából ez a recept nem lesz újdonság, már egyszer más formában közzétettem, de mivel ez a dekorált verzió ilyen szép lett, úgy döntöttem, ismétlés a tudás anyja. FAarsangi bulikban még jól jöhet. Sokkal menőbb egy doboz csodaszép mini madeleine-nel érkezni, mint egy zacskó chips-szel!
Hozzávalók (40 db mini madeleine-hez, 20db-os Tchibo-s szilikonos formában 2 adag)
- 100 g vaj
- 1 tojás
- 90 g cukor
- 1 csipet só
- 120 g liszt
- 1/2 tk sütőpor
- 1 kezeletlen héjú narancs reszelt héja (vagy narancs és citromhéj vegyesen)
- a dekoráláshoz: kb 9 dkg étcoskoládé, kókuszreszelék és színes gabonagolyók
A vajat egy kis edényben megolvasztjuk, majd hozzáreszeljük a citrus(ok) héját, a meleg zsiradékban kiázva az illóolajai még jobban érvényesülnek. Félretesszük picit hűlni.
A tojást habosra verjük a cukorral és a sóval, majd rászitáljuk a sütőporral elkevert lisztet, végül hozzácsorgatjuk a vajat és alaposan elkeverjük. Minimum egy órára a hűtőben pihentetjük a masszát. A hidegtől a vaj visszadermed benne, és egész sűrű lesz. Fél teáskanálnyi adagokat a forma mélyedéseibe kanalazunk, majd 180 fokos (légkeveréses) sütőben 8-10 perc alatt aranybarnára sütjük. A formából kiborítva hűlni hagyjuk a kis madeleineket.
Közben előkészítjük a dekoráláshoz a csokit. Az étcsokoládé 2/3-át gőz fölött megolvasztjuk, majd belekeverjük az apróra tört maradék 1/3-ot és addig kevergetjük, míg beleolvad. A madeleinek végét belemártjuk az olvasztott csokiba, majd megforgatjuk a kókuszreszelékben vagy a színes gabonagolyókban (sokkal jobb választás, mint a kőkemény cukorgyöngyök, amik gyakorlatilag ehetetlenek).
Sütőpapíron száradni hagyjuk őket, majd jól záródó fém dobozban tároljuk (amíg kitart).
Ha tetszett a recept, kövesd a RozéKacsa Facebook oldalát,hogy minden friss posztról elsőként értesülj!